Doporučené pluginy na WordPress a Wocoommerce

Připravili jsme pro vás přehled doporučených pluginů pro správné fungování WordPressu a eshopu Woocemmerce. Testovali jsme je za vás a máme s nimi sami dobré zkušenosti. Doporučené šablony najdete zde.

Propojení na dopravce: Zásilkovna od Toret, DPD, Česká pošta a další

V podstatě nezbytný plugin, chcete-li klientům nabídnout zasílání objednávek do poboček sítě Zásilkovna. Cena je aktuálně 2500 Kč + DPH a s kupónem “newsletter15” získáte plugin s 15% slevou. Plugin zakoupíte zde.

Toret nabízí také další pluginy pro tyto dopravce:

Také lze použít plugin na sledování zásilek na Slovensku a v České republice


Propojení na platební brány: Comgate, GoPay, ThePay a další

Až čtvrtina zákazníků preferuje na eshopech platbu platební kartou. Tatam je doba, kdy napojení platební brány bylo pro eshopy finančně nepřekonatelnou překážkou. Napojení na platební brány, mezi nejpřístupnější aktuálně patří Comgate, GoPay nebo ThePay, lze snadno pomocí těchto doplňků, opět z dílny české polečnosti Toret. Jedná se o nejčastěji nasazované doplňky pro platební brány. Více informací najdete na této stránce.


Optimalizace rychlosti: Swift Performance

Mezi nejlepší pluginy na zrychlení webu na WordPress a Woocommerce patří bezesporu Swift Performance. Cena je od 39 USD na rok. Jedná se z hlediska optimalizace rychlosti webu o velmi všestranný nástroj, který lze využít např. na práci cache stránek, GZIP kompresi stránek, lazy load obrázků, optimalizátor fotografií na webu, javascriptů, fontů a CSS stylů. Velmi dobře spolupracuje s CDN servery jako např. Cloudflare.


Jistota odeslaných mailů: WP Mail SMTP

Zvláště, pokud provozujete eshop, je pro vás nezbytně nutné vědět, že každý email, který váš systém odešle (ať už je to mail o právě provedené objednávce, informace o expedici zboží zákazníkovi, nebo i reklamní mail), bude skutečně doručen svému příjemci. WordPress a Woocommerce využívá v základní podobě odesílání pomocí tzv. PHP funkce. Ta má nevýhodu, že není vždy 100% spolehlivá a zejména také, že z jednoho serveru pak může odcházet mnoho dalších mailů z jiných webhostingů sdílející stejnou IP adresu serveru. A stačí, když jediný z nich to přežene, bude zařazen na tzv. SPAM listy a v tu chvíli je vysoce pravděpodobné, že ve SPAMu skončí i další maily odesílané z této IP adresy. Řešením je posílat přes vlastní SMTP server. K tomu je ideální plugin WP Mail SMTP. Cena pluginu je 99 USD a přes tento odkaz jej můžete dočasně zakoupit za polovičku.


Dokonalé formuláře včetně platebních metod, anket, registrací atd: WP Forms

Potřebujete na stránky umístit kontaktní formulář, poptávkový formulář, jednoduchý prodejní formulář nebo třeba sbírat kontakty do vašeho mailing listu? Potřebujete udělat anketu, umožnit vašim návštěvníkům vkládat na vaše stránky články nebo jiné informace, posílat soubory nebo obrázky? Snadno si to můžete naklikat v intuitivním pluginu od WP Forms. Stojí za ním stejní tvůrci jako u předchozího pluginu WP Mail SMTP. Cena je cca 80 USD, pod tímto odkazem jej můžete zakoupit opět s 50% slevou.